<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-5MDD4K" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe>

Lösullsentreprenörer

Paroc har ett rikstäckande nätverk av fristående Lösullsentreprenörer. De är alla välutbildade och har lång erfarenhet av såväl tilläggsisolering som nyinstallation. Efter en första besiktning får du en offert och förslag på eventuella åtgärder. Allt blir nedtecknat och ligger till grund för ett väl genomfört arbete. Välkommen att kontakta en av nedanstående entreprenörer.

 

Lösullsentreprenörer

 

 

QUADRO ENTREPRENAD AB
Geografiskt område: 1

Industrivägen 16, 961 68 BODEN
Tel: 0921-136 80
Fax: 0921-107 44
E-post: 
info@quadro.se
Hemsida: www.quadro.se

QUADRO ENTREPRENAD AB
Geografiskt område: 2

Lärlingsgatan 36, 904 22 UMEÅ
Tel: 090-77 92 00
Fax: 090-77 72 90
E-post: erik@quadro.se
Hemsida: www.quadro.se

LÖSULLSBOLAGET
Geografiskt område: 3

Brittsbovägen 1, 831 52 Östersund
Tel: 073-222 48 72
E-post:
info@losullsbolaget.se
Hemsida: www.losullsbolaget.se

Y-LÄNS MILJÖISOLERING
Geografiskt område: 4

Fyrspannsvägen 9, 857 52 SUNDSVALL
Tel: 070-240 56 56
Tel: 073-036 16 19
Fax: 060-17 23 22
E-post: info@ylans.se
Hemsida: www.ylans.se

 

  

ISOLAR LÖSULLSENTREPRENAD AB
Geografiskt område: 5

Dalagatan 18, 653 42 Karlstad
Frank Hörbäck
Tel: 054-56 66 70,  Mobil: 070-675 54 70
E-post: frank@isolar.se
Hemsida: www.isolar.se

Ordermottagning/Fakturering
Johan Nöbauer
Tel: 054-56 66 72, Mobil: 070-675 54 69

E-post: johan.n@isolar.se

Ekonomi:
Marina Molin
Tel: 
054-56 22 83, Mobil: 070-675 54 40
E-post: marina@isolar.se

Kalkyl:
Per Carlsson
Mobil: 070-675 54 45
E-post: per@isolar.se

Stockholms län
Ronny Johansson
Tel: 070-675 54 86
E-post: ronny@isolar.se

Uppsala, Gävle, Dalarna, Västmanland
Johan Larsson
Tel: 070-675 54 11
E-post: johan@isolar.se  

Närke, Östergötland, Sörmland
Anders Florin
Tel: 070-675 54 47
E-post: anders@isolar.se  
 
Värmland, Dalsland
Frank Hörbäck
Tel: 070-675 54 70
E-post: frank@isolar.se

JE-ISOLERING & PLÅT
Geografiskt område: 6

Vibble Drejaregatan 4, 622 59 VISBY
Tel: 0498-26 47 79 (Johnny Enderberg)
Tel: 0704-80 05 74
Fax: 0498-26 47 79
E-post: johnny@jeisoleringab.se

HÖGSBOVERKEN AB
Geografiskt område: 7

Gunnavägen 4A, 437 91 LINDOME
Tel: 031-27 08 87
Tel: 070-585 78 03 (Kalle Ahlgren)
Tel: 070-930 05 55 (Anders Tolinsson)
Fax: 031-27 70 79
E-post:
info@hogsboverken.se
Hemsida: www.hogsboverken.se

ISAB AB
Geografiskt område: 8 och 10

Box 521, 572 25 OSKARSHAMN
Lager: Väderumsvägen 1, 572 36 Oskarshamn
Lager: Björnebergsvägen 120, 564 21 Bankeryd
Tel: 0491-105 20, 036-12 62 00
Tel: 0708-60 03 31 (Weine)
Tel: 0708-56 77 78 (David, Oskarshamn)
Tel: 0709-40 30 81 (Thomas, Jönköping)
Tel: 0722-11 12 75 (Kenth, Malmö)
Fax: 0491-106 62
E-post: info@isabisolering.com
Hemsida: www.isabisolering.com

BLÅS AB
Geografiskt område: 9

Källgatan 17, 311 75 FALKENBERG
Lager: Cementvägen 4, 311 32 Falkenberg
Tel: 070-591 08 47 (Jan-Åke Johansson Jonne)
Fax: 0346-158 28
E-post: elisabeth@sfbyggkonsult.se



Läs mer

Behörig Lösullsistallatör

Mer information om Isolerarna och systemet "Behörig lösull".